Uncategorized @lt

Ką turiu žinoti organizacijoje, kurioje dirbu. Antro lygio ir šalia dirbančio kolegos taisyklės 

By 2020 19 rugpjūčioNo Comments

Kartais organizacijoje žmonės užduoda sau klausimą – ką turėčiau žinoti apie organizaciją, kokią informaciją turėčiau turėti, kad būčiau sėkmingas savo darbuose. Atsakant į šį klausimą, gali pasitarnauti pora taisyklių.

Pirmą galima pavadinti dviejų lygių taisykle. Ji reikštų, kad privalu žinoti tai, kas darosi, kokie lūkesčiai, kas svarbu dviejuose hierarchiniuose lygiuose – aukščiau ir žemiau nei tavo pozicija. Pavyzdžiui, gamybinės įmonės vadovas turėtų gebėti gauti informaciją ne tik iš gamybos vadovo, bet ir jam tiesiogiai pavaldaus pamainos vadovo.

Du hierarchiniai lygiai žemiau svarbūs, kad suprastum, kaip įvairios iniciatyvos perduotos vykdyti, išvengtum apibendrinimų, vidurkių, įvertintum, kaip dirba vadovas, kuriam perdavei dalį savo įgaliojimų. Ši informacija naudinga ir tuo, kad, ją žinant, galima suprasti, kokius pokyčius reiktų inicijuoti organizacijoje. Yra įvarių būdų, kaip surinkti šią informaciją. Naudingiausiais laikyčiau pokalbius, vizitavimą darbo vietoje ir įvairias ataskaitas.

Du hierarchiniai lygiai aukščiau svarbūs, kad suprastum, kur šiuo metu svarbiausia nukreipti dėmesį ir laiką, priimant kasdieninius veiklos sprendimus. Dažniausiai žmonės, esantys struktūroje aukščiau, geriau suvokia, kas svarbu organizacijai, kaip visumai, ir kur link ji juda. Toks žinojimas leidžia geriau pataikyti į organizacijos kryptį. Būdų, kaip surinkti tokią informaciją, nėra daug. Tai – bendri pasitarimai, asmeninis bendravimas. Daugybę dalykų galima suprasti ir iš vadovų kalbų, gandų, tačiau tokias žinias būtina pasitikrinti, ir tai galima padaryti tiesioginių klausimų būdu, parinkus tinkamą formą, vietą ir laiką.

Šalia dirbančio kolegos taisyklės esmė – norint gero bendradarbiavimo, yra privalu žinoti bent jau apie trisdešimt procentų kolegos darbo funkcijų. Ypač svarbu žinoti savo valdomus dalykus, kurie vėliau gali kolegos darbą apsunkinti ar palengvinti, trukdyti ar padėti jam pasiekti rezultatų. Lygiai taip pat svarbu pasirūpinti, kad tą patį žinotų ir kolegos, nuo kurių priklauso jūsų sėkmė. Organizacijų gyvenime nėra paprasta išsireikalauti iš sau nepavaldžių žmonių daryti, ko tau reikia, tačiau dažnu atveju, jei pats taip elgiesi, po kiek laiko dauguma kolegų pradeda elgtis taip pat.

Parašykite komentarą